Drugie spotkanie z pieskiem w grupie III

czerwca 12, 2018
 • Fotorelacja z kolejnego spotkania z Misią w grupie III.

  Dziś dzieci przypomniały sobie z zeszłego spotkania o czterech sposobach witania się z pieskiem. Każde z dzieci mogło na swój ulubiony sposób przywołać Misię:
  podając karmę poprzez chwyt pęsetowy, z otwartej dłoni, z zamkniętej dłoni lub wkładając karmę między palce i zaciskając pięść.

  Dzieci miały okazję zobaczyć zupełnie nowe sztuczki, których nauczył się piesek. Przyglądały się, jak oprócz komend „siad” i „waruj” piesek także podaje łapę i reaguje na komendę „do nogi”. Dzieci zaprosiły pieska do zabaw. Piesek najwyraźniej był równie zadowolony co nasze przedszkolaki, bo poddał się całkowicie ich harcom, przeskokom przez pieska oraz czołganiem się pod nim.
  Dzieci poznały też kilka sposobów zabawy z psem i kilka pomysłów na własnoręcznie wykonane zabawki (np. rurę, do której dla zachęty do zabaw dzieci pochowały psią karmę).
  Na zakończenie piesek został wyczesany. A dzieci w ramach niespodzianki na kolejne zajęcia same wykonają zabawkę dla Misi tworząc matę węchową z wycieraczki i pociętych pasków materiału.

Nocka w przedszkoluMontessori – najmłodsze grupy