Koronawirus - informacje dla Rodziców i Opiekunów

marca 11, 2020

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce rząd zdecydował o zamknięciu wszystkich placówek, w tym przedszkoli niepublicznych od jutra do dnia 25 marca włącznie, przy czym dwa najbliższe dni, czyli 12.03. i 13.03. będą dniami, w których placówki przedszkolne będą pełnić jedynie funkcje opiekuńcze.

Dlatego informujemy, że:

  • jutro i pojutrze przyjmiemy do przedszkola tylko te dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić im opieki z dnia na dzień
  • jutro i pojutrze w przedszkolu nie będzie zajęć dydaktycznych, placówka będzie pełnić jedynie funkcje opiekuńcze
  • od poniedziałku 16.03. do 25.03. nasze przedszkole będzie ZAMKNIĘTE

Prosimy śledzić naszą stronę, na której będziemy zamieszczać aktualizacje.

Rząd apeluje, aby w miarę możliwości unikać skupisk ludzkich. Zamknięte zostały szkoły, uczelnie, kina, muzea i teatry, wczoraj odwołano wszystkie imprezy masowe. Nie oznacza to zakazu opuszczania domów (zakaz dotyczy jedynie osób objętych kwarantanną), jednak ministrowie apelują o rozsądek. Można wyjść na spacer z dzieckiem, zrobić zakupy, pamiętając jednocześnie, by nie przebywać w miejscach, gdzie jesteśmy narażeni na kontakt z większą ilością ludzi (np. supermarkety, komunikacja publiczna, sale zabaw, restauracje). Rząd apeluje również, by w miarę możliwości ograniczyć kontakty dzieci z osobami starszymi lub z osobami z niedoborem odporności.

Pamiętajmy o myciu rąk i o wytycznych NFZ w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Plakat NFZ do pobrania TUTAJ

Informacja o zamknięciu szkół i przedszkoli – TUTAJ.

 

Harmonogram – marzec 2020Przerwa w zajęciach przedszkolnych – informacje dla Rodziców i Opiekunów