Nasza kadra

 • Pani Patrycja P.

  Osoba zarządzająca placówką, współwłaściciel przedszkola, dyrektor

  Ukończyłam studia pedagogiczne o kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, oraz pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z diagnozą i terapią w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Mysłowicach. Z wykształcenia jestem również oligofrenopedagogiem, arteterapeutą. Ukończyłam także kurs kwalifikacyjny w zakresie zarządzania placówką oświatową. Wiedzę na temat pedagogiki Marii Montessori zgłębiłam na kursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Marii Montessori w Łodzi. Podejmując pracę z dziećmi odbyłam kursy metodą aktywizującą Klanza, oraz metodą aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss. W pracy wykorzystuję również Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne posługując się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dzieci i w terapii zaburzeń rozwoju. Zawód nauczycielki jest trudny, ale daje mi wiele satysfakcji. W pracy pedagoga najbardziej cenię sobie bezpośredni kontakt z dziećmi, ich wrodzoną chęć do uczenia się, dlatego dokładam wszelkich starań by nauka ich nie męczyła, ale raczej zachwycała i czyniła szczęśliwymi.

  Pani Sonia

  Współwłaściciel przedszkola, dyrektor do spraw organizacyjnych

  Zajmuję się zarządzaniem i organizacją przedszkola „Słoneczko”, a także naliczaniem opłat za przedszkole. Nadzoruję księgowość, kadry i rozliczenia. Z wykształcenia jestem magistrem ekonomii, ukończyłam również podyplomowe studia na kierunku Strategia podatkowa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Jestem także mamą dwójki dzieci i wiem, jak ważne jest wspomaganie rozwoju od najmłodszych lat. Zdaję sobie również sprawę z tego, jak ogromną rolę w procesie wychowawczym może pełnić przedszkole.
  Moim marzeniem i celem zarazem jest stworzenie takiego miejsca, gdzie dzieci będą mogły rozwijać się, kształtować, uczyć, gdzie będą bezpieczne i gdzie będą się dobrze czuły. Jako osoba zarządzająca placówką mam szczególny wpływ na kształt naszego przedszkola i mam nadzieję, iż spełni ono oczekiwania zarówno dzieci, jak i rodziców. W razie pytań i sugestii proszę o kontakt. Wyślij maila.

  Pani Patrycja M.

  Nauczyciel wychowania przedszkolnego

  Ukończyłam filologię polską o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Swoje wykształcenie uzupełniłam podczas studiów podyplomowych na kierunku Edukacja elementarna – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Dotychczasowa praca z dziećmi i przebyte praktyki utwierdziły mnie w przekonaniu, że opieka nad najmłodszymi jest tym, co sprawia mi największą radość i w czym się odnajduję. Uważam, że dzieci to coś najpiękniejszego, co może nas spotkać w życiu. Od nich powinniśmy uczyć się szczerości i optymizmu. To dzieci sprawiają, że nawet w pochmurny dzień może świecić dla nas słońce.
  Prywatnie jestem mamą córki Emilki, od której wiele uczę się każdego dnia. Uwielbiam spędzać aktywnie czas z moją rodziną – zwiedzać, podróżować, odkrywać nowe miejsca na mapie.

   

  Pani Sylwia

  Nauczyciel wychowania przedszkolnego

  Jestem nauczycielem pracującym z dziećmi już 14 lat. Mimo doświadczenia ciągle się uczę, bo dzieci to niezgłębiona cudowna tajemnica.

  Uzyskałam tytuł licencjata i magistra w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka na Wydziale Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach. Ponadto ukończyłam kurs kierowników wycieczek i różnorodne szkolenia oraz warsztaty z zakresu pedagogiki przedszkolnej.

  Bardzo lubię pracę z dziećmi: towarzyszenie im w rozwoju, obserwowanie, jak się przemieniają, przekraczają swoje problemy, otwierają się i odkrywają siebie jest największą nagrodą i ogromną satysfakcją w tej pracy. Praca z nimi to ciągłe odkrywanie tego, co jest dla nich najlepsze. „Moje dzieci” traktuję jak swoje, kocham i wymagam mając na uwadze ich dobro.

   

  Pani Magda

  Nauczyciel wychowania przedszkolnego

  Ukończyłam studia pedagogiczne na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

  Jako wolontariuszka pracowałam z dziećmi w Dziennym Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjno-Wychowawczym w Pszczynie, gdzie pomagałam w organizacji zajęć terapeutycznych. Jestem również związana z Punktem Przedszkolnym prowadzonym przez Polskie Stowarzyszenie Animatorów i Pedagogów KLANZA, gdzie prowadzę z dziećmi zajęcia z użyciem metody aktywizującej Klanzy, a także wykonuję obowiązki opiekuna. Praktyki studenckie w szkole i przedszkolu były dla mnie również cennym doświadczeniem i utwierdziły mnie w przekonaniu, że edukacja wczesnoszkolna jest tym, w czym się najlepiej realizuję.

  Uwielbiam prace ręczne, jestem kreatywna i chętnie angażuję dzieci do wspólnej pracy, co pozwala mi organizować dla nich naprawdę ciekawe zajęcia. Jestem osobą bez reszty angażującą się w swoją pracę, cierpliwą i otwartą na kontakt z najmłodszymi.

   

   

  Pani Kasia

  Nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel j. niemieckiego

  Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu na kierunku pedagogika – edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, z dodatkową specjalnością językiem niemieckim. Wykształcenie wyższe magisterskie uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie posiadam stopień nauczyciela kontraktowego. Dotychczasowe doświadczenie w pracy zdobyłam pracując w Szkole Podstawowej w Mysłowicach i Niepublicznym Przedszkolu w Tychach. Oprócz tego mam za sobą szereg kursów i szkoleń, m.in. „Zabawy muzyczno-ruchowe wspomagające kształtowanie prawidłowej postawy ciała”, „Szkoła Waldorfska-nauczanie przez zabawę i pracę”, „Innowacyjne metody nauczania w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”, „Ekspresja muzyczno-ruchowa dzieci, wykorzystanie metody aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss”.
  Dodatkowo, dzięki ukończonemu kursowi, posiadam kwalifikacje do prowadzenia terapii pedagogicznej w przedszkolach. W poprzednim miejscu pracy byłam wychowawcą, terapeutą i nauczycielem języka niemieckiego. W przedszkolu „Słoneczko” pełnię funkcję wychowawcy. Wybrałam zawód nauczyciela, ponieważ nie ma niczego bardziej satysfakcjonującego niż uśmiechy na twarzach dzieci oraz ich małe, codzienne sukcesy.

  Pani Bożenka

  Nauczyciel wychowania przedszkolnego

  Opiekuję się grupą młodszych dzieci.
  Jestem absolwentką Studium Wychowania Przedszkolnego w Kętach. Odbyłam szereg praktyk studenckich w przedszkolach i szkołach w klasach od I do III. Posiadam kurs wychowawcy kolonii. Jako wychowawca uczestniczyłam w półkoloniach organizowanych dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 8 w Oświęcimiu. Przez 5 lat byłam nauczycielem w jednym z przedszkoli. Mieszkając w Warszawie ukończyłam Kurs PRIDE dla Rodzin Zastępczych. Jestem osobą twórczą, swój zawód wykonuję z wielką pasją i zaangażowaniem i ogromnym sercem do wszystkich dzieci. Inspirację zawodową czerpię przede wszystkim z codziennej pracy z dziećmi, która jest dla mnie najważniejszym doświadczeniem rozwijającym kompetencje zawodowe. „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”- oto myśl, która nadaje rytm mojej pracy, zaś uśmiech dziecka jest największą nagrodą za każdy wysiłek, wkładany w tę pracę.

  Pani Sandra

  Nauczyciel wychowania przedszkolnego

  Ukończyłam studia na kierunku pedagogika społeczna i terapia pedagogiczna, a podyplomowo oligofrenopedagogikę oraz pedagogikę przedszkolną Marii Montessori. Od czterech lat pracuję z dziećmi jako nauczyciel, opiekun i wychowawca. Znam podstawy języka migowego, jestem twórcą autorskiego programu nauki tego języka. Łatwo nawiązuję relacje z dziećmi, jako nauczyciel cenię sobie nastawienie na aktywność fizyczną i kreatywne zabawy. Bliskie są mi idee Marii Montessori, które staram się stosować w mojej pracy z najmłodszymi.

  Pani Marzena

  Nauczyciel j. angielskiego

  Jestem absolwentką studiów licencjackich z języka angielskiego, posiadam również certyfikat językowy FCE. Od kilku lat uczę języka angielskiego.

   

  Pani Ala

  Katechetka

  Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej w Krakowie, ukończyłam pedagogikę religii i pedagogikę społeczno-opiekuńczą.

  Praca z dziećmi jest spełnieniem moich marzeń i zarazem największym wyzwaniem.

  Pani Marta K.

  Logopeda

  Ukończyłam podyplomowe studia z Logopedii z Elementami Neurologopedii, a także z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka z Niepełnosprawnością. Wcześniej studiowałam pedagogikę zdrowia. Od wielu lat współpracuję z przedszkolami i ze szkołami jako nauczyciel logopeda – prowadzę badania przesiewowe i terapię logopedyczną.

   

   

  Pani Ania G.

  Redaktor strony internetowej

  Zajmuję się przedszkolną stroną internetową.

  Pomagam także przy współpracy z cateringiem przy tworzeniu menu, zamawianiu posiłków i odliczaniu kosztów za nieobecności.

  Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim, ze specjalnością nauczycielską i specjalizacją logopedyczną.
  Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, a oprócz języka polskiego pasjonuje mnie historia, awiacja i sport.

  Pani Maria ‚Pani Bajka’

  Instruktor pedagogiki waldorowskiej

  Wprowadzam do przedszkola „Słoneczko” elementy pedagogiki waldorowskiej. Rozwija ona w dzieciach kreatywność i wrażliwość, odkrywa talenty, z którymi każde dziecko przychodzi na świat; kładzie nacisk na przedmioty artystyczne: muzykę, plastykę, ruch i prace ręczne z materiałami naturalnymi.
  Dzięki Pani Bajce dzieci zapraszane są do Ogrodu Bajek.
  Przebywające jeszcze w świecie marzeń dziecko, prowadzimy do świata realnego powoli, „za rękę” właśnie przy pomocy bajek i baśni. Jego świat składa się z obrazów. Słuchając opowiadanej historii, dziecko łączy się niejako wewnętrznie z opowiadającym, zaś ów kontakt jest o wiele intensywniejszy, niż podczas czytania i słuchania. By opowieści ożyły w dziecięcej wyobraźni, by dziecko mogło je dalej snuć, a przez to, by były mu pomocne w tworzeniu świata wartości, rozszerzaniu słownictwa i rozwoju wyobraźni – bajki powinny być opowiadane!

  Pan Kamil

  Instruktor zajęć umuzykalniająco – artystycznych

  Studiowałem wychowanie muzyczne na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, ukończyłem też prowadzone przez Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Nauczycielskie Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne o specjalności Wychowanie Przedszkolne.

  Prowadziłem zajęcia rytmiczno-artystycznye dla dzieci w wieku przedszkolnym, a także warsztaty umuzykalniające przy domach kultury. Zdobywałem doświadczenie na terenie miast i miejscowości takich, jak Cieszyn, Jastrzębie-Zdrój, Godów, Łaziska, Kobiór, Gostyń, Wyry, Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna, Góra oraz Tychy. Od początków mojej pracy zawsze aktywnie uczestniczyłem w różnorakich imprezach i przedsięwzięciach pedagogiczno-artystycznych, w których brały udział współpracujące ze mną placówki – tworzyłem i nagrywałem podkłady muzyczne, pisałem piosenki, opracowywałem i wykonywałem na żywo aranżacje, pisałem autorskie przedstawienia teatralne oraz przygotowywałem dzieci do występów i konkursów. 

  Zajęcia umuzykalniająco-artystczne w formie przez mnie proponowanej polegają na zabawie żywą muzyką poprzez wykorzystanie wszystkich form aktywności muzycznej (mowa rytmiczna, śpiew, ruch przy muzyce, taniec, gra na dostępnym instrumentarium, słuchanie muzyki czy też jej współtworzenie). Dzieci uczestniczą w różnorodnych zabawach muzyczno-ruchowych; często z fabułą, poznają piosenki, układy ruchowe i taneczne.

  Pan Mateusz

  Instruktor zajęć ogólnorozwojowych

  Jestem absolwent AWF Katowice, magistrem wychowania fizycznego i edukacji obronnej, instruktorem piłki nożnej, instruktorem rekreacji ruchowej – fitness i ćwiczenia siłowe. Brałem aktywny udział w powstawaniu Szkółki Piłkarskiej MKS Iskra Pszczyna, gdzie pracuję do dzisiaj. Propagowałem zajęcia piłki nożnej w szkołach podstawowych powiatu pszczyńskiego. Spełniam się również jako instruktor na siłowni. Jestem również nauczycielem wychowania fizycznego i edukacji obronnej w ZS nr 1 oraz PZS nr 2 Pszczynie.