Przerwa w zajęciach przedszkolnych - informacje dla Rodziców i Opiekunów

marca 13, 2020

Drodzy Rodzice!

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przerwa w pracy szkoły i przedszkola to dla Was ciężki czas. Wiemy, że dla wielu z Was zorganizowanie opieki dla dzieci nie jest rzeczą prostą. My postaramy się Wam pomóc, na ile możemy.

Od poniedziałku każdego dnia znajdziecie na swojej skrzynce mailowej tzw. „zadania specjalne”, czyli propozycje zabaw i aktywności dla dzieci oraz materiały do samodzielnego wydruku. Będą to różne pomysły na to, co możecie wspólnie robić w domu, aby oderwać dzieci od telewizora i tabletu oraz wspierać rozwój ich zdolności, umiejętności i kompetencji.
Oczywiście wszystkie nasze propozycje są dobrowolne i tylko dla chętnych. Mamy nadzieję, że będą dla Was jakąś pomocą. Jednak jeśli ktoś chciałby podzielić się  np. zdjęciami z wykonanych „zadań”, to jak najbardziej będzie nam miło zobaczyć, co wspólnie stworzyliście 🙂
Zachęcamy do założenia dzieciom teczek i gromadzenia prac plastycznych, które wspólnie wykonacie czy innych efektów zaproponowanych przez nas zadań. Po powrocie do przedszkola urządzimy sobie galerię Waszych domowych arcydzieł :-).

Pamiętajcie również, że jako nauczycielki Waszych dzieci, wciąż służymy Wam wsparciem i pomocą. Jesteśmy dostępne pod telefonem. W razie jakichkolwiek problemów wychowawczo-dydaktycznych można się do nas zwrócić. Postaramy się pomóc, na ile będziemy w stanie. Mamy nadzieję, że ten trudny czas posłuży umocnieniu Waszych więzi rodzinnych i że szybko wrócimy do normalności.

Pozdrawiamy Was serdecznie i prosimy o przekazanie tych pozdrowień dzieciom. 🙂 A już w poniedziałek pierwsze „zadanie specjalne”. 🙂

Ps. Przy okazji informujemy, że na czas zamknięcia przedszkola nie trzeba zgłaszać nieobecności. Będziemy na bieżąco śledzić sytuację i informować Państwa o dalszych decyzjach w sprawie placówki.

Koronawirus – informacje dla Rodziców i OpiekunówŻeby w domu nie było nudno – materiały do pracy i zabawy, ciekawe stronki i pomysły