Zdrowe odżywianie jest dla nas ważne!

lipca 09, 2015
  • Właściwe odżywianie dzieci jest jednym z priorytetów w przedszkolu „Słoneczko”. Zarówno my, jak i współpracująca z nami firma dostarczająca posiłki dokładamy wszelkich starań, aby nasze przedszkolaki jadły nie tylko smacznie, ale również zdrowo. Zależy nam bardzo na tym, aby posiłki były różnorodne, zbilansowane, aby dostarczały dzieciom optymalny zestaw wartości odżywczych. Chcemy w ten sposób wspierać dziecięcą odporność i prawidłowy rozwój.
    W związku z tym planujemy stworzyć taki jadłospis, który zaspokoi potrzeby naszych podopiecznych, a być może otworzy ich na nowe smaki. Chcielibyśmy wprowadzić jak najwięcej naturalnych produktów, owoców i warzyw, a także jak najbardziej ograniczyć cukier, żywność sztuczną i wysoko przetworzoną.
    Pragniemy również zaktywizować same dzieci, poszerzać ich wiedzę na temat zdrowej żywności, umożliwić poznanie własnych smaków i uświadamiać w kwestiach odżywiania. Raz w tygodniu dzieci będą miały możliwość skomponowania drugiego śniadania według własnego uznania i smaku, mając do dyspozycji zdrowe i naturalne dodatki. Planujemy założyć przedszkolny ogródek ziołowy, gdzie dzieci będą mogły same hodować, a później próbować smaku ziół i przypraw, dodając je do swoich potraw. Pokażemy dzieciom, że zdrowe odżywianie wiąże się przede wszystkim z umiejętnością wyboru tego, co jest zdrowe, a zarazem smaczne i ciekawe.
    Zdajemy sobie sprawę, iż dzieci potrzebują czasu, by przyzwyczaić się do nowych smaków. Wszystkie te zmiany będą zatem przebiegać stopniowo, a ja na bieżąco będę Państwa informować o podejmowanych przez nas krokach.
    Gdyby mieli Państwo jakieś uwagi, sugestie, bardzo proszę o kontakt mailowy.

Nasze przedszkolePedagogika Montessori – list do Rodziców