Poproś znajomych o wsparcie!
Dodatkowo poproś znajomych, by polubili (lajkowali) lub udostępnili (share’owali) innym Twoje zdjęcie produktu z opisem. Zawsze jest szansa, że ktoś to zrobi, choć zazwyczaj niechętnie (bo niby jakie ma on z tego korzyści?).
Obowiązkowo umieszczasz także krótki opis reklamowy (tylko z najważniejszymi informacjami) jako opis na Gadu Gadu (lub innym komunikatorze).
ZOBACZ: 8 sposobów jak zostać bogatym
Możesz także wysyłać prywatne wiadomości do osób na Facebooku lub na GG. Wysyłaj je tylko do osób, co do których wiesz, że mogą być zainteresowane sprzedawanym produktem. Nie pisz do wszystkich. Zobacz np. kto ma w swoich ulubionych książkach na Facebooku – kontynuując moją sprzedaż – książki Tolkiena i takiej osobie możesz wysłać spersonalizowaną wiadomość z ofertą kupna (oczywiście nadal stosujesz te same strategie tj. budowanie emocji, porównywanie itp.).
Jak widzisz zarabianie na Facebooku może być całkiem przyjemne. Czy masz jeszcze jakieś ciekawe pomysły, jak wykorzystać Facebooka oraz inne serwisy społecznościowe do sprzedaży internetowej? Jakie masz doświadczenia lub sugestie? Napisz o tym w komentarzu!